واکنش هنرمندان و چهره‌ها به درگذشت مرتضی پاشایی

6622427c60

واکنش هنرمندان نسبت به درگذشت مرتضی پاشایی را در زیر بخوانید:

علی کریمی: خدا به همرات روحت شاد

علی دایی: درگذشت این خواننده جوان که هواداران زیادی هم داشت ضایعه بزرگی برای موسیقی و هنر کشورمان به حساب می‌آید. به این وسیله درگذشت این خواننده جوان را به همه مردم کشورمان تسلیت می‌گویم.

رضا یزدانی: تنها صداست که می‌ماند… مرتضى پاشایی رفت ولى صدا و ترانه هاش همیشه تو زندگى و قلب مردم و طرفداراش جاریه… روحش شاد.

محسن یگانه: دیگه نگرانت نیستیم… الان تو نگرانمونی! یه عالمه حرف مونده تو گلوم که دلم می‌خواد بنویسم تو این پست ولی بازم ساکت می‌شم… مرتضی عزیز، فک نکنم خودت هم راضی به ناراحتی دوست‌ها و دوستدارانت باشی، واسه همین فک کنم به تو و یادت فقط رنگ سفید می‌اد… آروم بخواب دوست من… دوستان شما هم ناراحت نباشید… الان حال مرتضی خیلی از همیشه بهتره… اشک نریزید… لبخند بزنید به خاطر آدمی که یه تصویر خوب از خودش به جا گذاشت و رفت… هنوز هم #یکی #هست.

پولاد کیمیایی: خدا رحمت کنه تو رو که رحمت خدا با تو بود و هست.

برزو ارجمند: درگذشت هنرمند جوان مرتضی پاشایی عزیز را با خانواده‌اش و دوستدارانش تسلیت می‌گم.

مهناز افشار: پیش از این با تمام وجود آرزو و خواستمان سلامتى شما بود و حالا باید عمیقن عزادار باشیم. کاش اینقدر عجله نمی‌کردیم و پیشتاز در خبر رفتنت نبودیم و عمیقا با مثبت اندیشى بیشترى منتظر ایستادن دوباره‌ات بودیم افسوس شما با صداى زیبایت همیشه هستى آقاى پاشایى در میان عمیق‌ترین تاریکی‌ها به دو چشم غمگینی می‌اندیشم و به پنجه‌هایی که خاک، خاک مهربان آن را می‌پوشاند.

الناز شاکردوست: دوستان متاسفانه من همین الان این خبر غم انگیز رو شنیدم واقعاً نمی‌دونم واسه از دست دادن این هنرمند دوست داشتنى با اون صداى پُر از احساس و دلنشینش باید چه واژه اى گفت.. مرتضى جان تا همیشه جایت در بینمون خالیست.. ایمان دارم بهشتى در انتظار توست که بى تردید بهتر از این دنیاى پر از رنگ و ریاست. شاید تنها چیزى که در این لحظات می‌تونه ذره اى تسکین دهنده دل همه ما دوستدارانت باشه همین صدایى ست که از تو تا همیشه به یادگار باقى است روحت شاد.

آناهیتا نعمتی: تسلیت عرض می‌کنم خدمت خانواده پاشایی و طرفداران این هنرمند عزیز و مردمی، روحش شاد، قطعأ که همیشه با صدای گرمش و هنرش در بین همه ایرانی‌ها جاودانه خواهد بود.

نرگس آبیار: خدا به مادرش صبر دهد

بهنام تشکر: دوست داشتیم روز‌ها بگذرن و هر لحظه از خبر بهبودى کامل مرتضى پاشایى بشنویم، اما متاسفانه صبح امروز این خواننده دوست داشتنى کشورمون به علت ایست قلبى درگذشت! این اتفاق رو به جامعه هنر، مردم ایران و خانواده محترم ‏پاشایى‬ تسلیت می‌گیم! بغضم گرفته وقتشه ببارم.. چه بى هوا هواى گریه دارم… باز کاغذم با تو خط خطى شد… خدا این حس و حالو دوست ندارم!

پرند زاهدی: مرتضى رفت… اما نام و نفس آسمانى‌اش، مانا می‌ماند… خانوادهء نازنینش، مهدى کرد، افشین دهقان و مهم‌تر از همه حسین چاوشیان که بانى این آشنایى بودى، دل منهم، چون شما بیتابه و بیقرار… خداوند صبر، صبر و بازهم صبر عطا کند.

بهاره رهنما: مرگ به قول سهراب‌گاه با خوشه انگور می‌آید به دهان مرتضی پاشایی از کنارمون رفت اون صبور بود و مهربان با دنیا و شجاع چون در عین مبارزه با بیماریش سفر مرگ رو با پذیرش پذیرفته بود روح جوان و هنرمندش قرین مهربانی خداوند باد لطفا فاتحه و صلواتی با خواندن پست هدیه روحش کنیدتو کنسرت اخرش با وجود أوج بیماری با عشق برأی طرفدارانش خوند و با جرات روی روی صحنه بود…

بهنوش طباطبایی: چه بخواهیم چه نخواهیم محکوم به رفتنیم.

مهدی پاکدل: مرتضی جان بدرود. تسلیت به بازماندگان این عزیز و تمامی دوستدارانش

محسن تنابنده: نمی‌دانم چه می‌خوام بگویم / زبانم در دهان باز بسته است

طناز طباطبایی: تسلیت… روحت شاد.

هادی کاظمی: گفته بودی این روزهای سخت می‌گذره.. تموم می‌شه… تموم شد مرتضی. تو بهتر از هر کسی می‌دونستی.. رفتی اثرت موند… تولد مبارک… روحت شاد… دیدار به قیامت.

مژده لواسانی: زهرا، آخرین کنسرتی که رفتیم یادته؟ چقدر گریه کردیم… مهربان و بااحترام، پذیرای ما بود و چقدر خوشحال بود از دو تا ترانه‌ای که جدید براش گفتی… منتظر آلبوم جدید و ترانه‌های تو بود… زهرا، ترانه هات رو کجا می‌خونه حالا؟… زهرا ترانه هاش رو به کسی نده… روحش شاد، آقای صبور و مهربان… آرام گرفت و امیدوارم خانواده و هوادارش هم آرام باشند.

نیکی مظفری: بدرود بزرگ مرد… تسلیت می‌گم به خانواده، دوستان، همکاران و هواداران «مرتضى پاشایى» عزیز پروردگارا صبر و آرامش عطا فرما.

علی صالحی: گاهی شفا به رفتن است.

شبنم مقدمی: تنها صداست که می‌ماند… و مرگ، پایان هیچ کبوتری نیست مرتضی… پایان بی‌قراری‌ها… آغاز آرامشت مبارک.

باران کوثری: پروردگارا این سرزمین را از خشکسالی و دروغ و مرگ جوانانش در امان بدار.

نیوشا ضیغمی: تو رفتی ولی یاد تو ماندنیست… آرامشت مبارک مرتضی عزیز.

گلاره عباسی: مرتضی پاشایی عزیز همیشه در کنار مردم سرزمینت ماندگاری

محمود گلزاری (معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان): مرتضی پاشایی، هنرمند جوان و خواننده جشن ملی بخشش در جوار رحمت و بخشش الهی آرمید. نام او پرآوازه و یاد او گرامی.

پریناز ایزدیار: می‌دونى حالم این روزا بد‌تر از همست.

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ): وقتی بابا رفت هر روز با نگاه کردن به یادگاری هاش دلم رو آروم می‌کردم همون _تسبیح و انگشتر و ساعت و تلفنش که دیگه هرگز زنگ نخورد… مرتضی جان حالا که تو رفتی چطور می‌تونیم با شنیدن صدات دلامامون رو آروم کنیم… خیلی سخته؛ خیلی… حالا نوبت توست که نگران ما باشی… چطور باید نبودنت رو باور کنیم و با جای خالیت کنار بیاییم… ؟

آرش برهانی: اینجورى عزیز از دنیا رفتن سعادت می‌خاد،، مرتضى میان دعاى خیر هموطناش رفت، مهم اینه که بعد از رفتنمون خاطرات خوبى براى هم بجا بزاریم. مرتضى جان می‌دونم جات تو بهشته روحش شاد. درگذشت مرتضى عزیز و تسلیت می‌گم.

لاله صبوری: یک سال پیش بود، دعوت شدم کیش، جشنواره تابستانی، روزی که اجرای من بود، قبل از اینکه روی استیج بروم، خواننده جوانی روی استیج رفت، همه می‌شناختندش، من نه، صدای گرمی داشت و مرا صدا کرد روی استیج، صمیمی بود و مردمی… آلبومش را هدیه داد….. مرتضی پاشایی…. به سی دی‌اش نگاه می‌کنم….. دلم آتش می‌گیرد…. تسلیت به همه دوستدارانش.

مهدی ماهانی: فقط وقتى یاد خاطره‌ای‌ از مرتضى مى افتم که تو کنسرت کیش پشت استیج اتفاق افتاد، روانم بهم مى ریزه… فکر کنم دومین کنسرت مرتضى بود… محسن افشانى و محمد علیزاده هم بودند. نمى دونید از شوق دیدن مردم تو سالن همایش‌هاى کیش چه استرسى گرفته بود و بعد چه خاطره ای‌ بین ما چهارتا گذشت… إنسان ساده بى ریا و خاکى… خدا به پدر و مادرش و دوستداراش صبر بده… یک فاتحه براى بدرقه روح مرتضى عزیز بفرستید و با کلمه یا حق تو نظرات ((کامنتت‌ها)) مرتضى رو بدرقه کنید… دیدار به قیامت پسر دوست داشتنى خیلى زود دنیا به یک چشم بهم زدن تمومه… خوش به حالت که همه دوست داشتن و یادگارى هاى خوب گذاشتى از خودت یا حق.

روناک یونسی: برادر جان خداحافظ سلام ما رو به خدا برسون.

الهام پاوه‌نژاد: عاشقی جاده یک طرفه بود مهربان…‌ روحت‌‌ رها شد و جانت آرام گرفت.

لیلا بلوکات: سلام بسیار غمگین و ناراحتم تسلیت می‌گم به تمام مردم شهرم که می‌دونم همتون با ترانه‌های مرتضی پاشایی خاطره دارید… مرتضای عزیز با ترانه هات عشق فهمیدم با ترانه‌هات عاشق شدم با ترانه هات گریه کردم با ترانه‌هات شاد شدم پسر یادت همیشه با منه مریم عزیزم همسر مرتضی از خدا واست صبر آرزو می‌کنم… تسلیت. روحش شاد.

حسام نواب صفوی: آخرین دیالوگ فیلم گلادیاتور: خداحافظ دوست من یک روز می‌بینمت اما نمی‌دونم کی اما حالا نه. دلم برات تنگ می‌شه مرتضی عزیز نمی‌دونم کی اما همدیگر را خواهیم دید. آرام بخواب.

سحر قریشی: روح و روانت شاد برادرم، هر روز دم اذان براى آرامشت دعا مى کردم و یه شمع روشن مى کردم مرتضى عزیز آرامشت مبارک.

عباس غزالی: مرتضی جان روحت شاد…

سحر دولتشاهی: تسلیت می‌کنم. روحشون شاد باشه. واقعا متأسفم.

رسول خطیبی (سرمربی تراکتورسازی): مرتضی پاشایی یکی از خوانندگان خوب کشورمان بود که با صدای خود بسیاری از جوانان را طرفدار خود کند. درگذشت او ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه هنر و کشور ایران است امیدوارم روح این جوان قرین رحمت الهی باشد.

مهدی رحمانی (کارگردان): مرتضی پاشایی تا آخرین لحظه عمرش ایستاد و مقاومت کرد فارغ از غر زدن و کنار کشیدن. با اینکه دلیل منطقی برای ناامیدی داشت و این می‌تونه سرمشق خیلی از ما‌ها باشه… روحش شاد.

پاسخ دهید